Sayfalar

1 Ocak 2018 Pazartesi

Anlatımlı mavi inci kolye


Merhabalar Değerli Arkadaşlarım,

Hepinize mutlu,huzurlu ve sağlıklı bir yıl diliyorum.Bloğuma uğramayalı epey oldu,çalışmalar da birikti.Bu kısa tatilden faydalanıp sizlerle vakit geçirip birkaç paylaşımda bulunayım dedim.Cumartesi günü kendime mavi bir ceket alınca,elimdeki boncuklara hemen bir göz attım.Dosyamdaki modelleri gözden geçirdim.Hemen bu gösterişli kolyeyi yapmaya koyuldum.Yapımı gayet kolay olunca bir akşamda bitirdim.En kısa zamanda kullanacağım.


Yapım aşamaları son derece basit.0,25 nolu misinamızı upuzun kesip ortalıyoruz.Aşağıda görüldüğü gibi iki uca birer boncuk geçirip,diğer boncoğun içinden misinayı karşılıklı geçiriyoruz.


Sonra misinanın iki ucunu çekip boncukların yerleşmesini sağlıyoruz.Diğer aşamalarda aynı şekilde yapılıyor.Gene iki uca birer boncuk geçiriyoruz.


Bir boncuk takıp,misinayı karşılıklı boncuğun içinden geçiriyoruz.İşte bu kadar Sevgili Dostlar.Bir sap inci boncuğu yazın 5 TL'den almıştım.Tahmini maliyeti 15 -20 TL.yi bulmuştur.Herkese kolay gelsin.Güle güle,iyi günlerde kullanmak nasip olsun.Hepinizin çok güzel bir sene geçirmesi dileğiyle.Hoşçakalınız.1 yorum: